GP MX3 Schwedt (Německo) 1. srpna 2010

08.08.2010 19:58

Schwedt (Německo) 1. srpna 2010 - Carlos Campano, Milko Potisek a Alex Salvini byli tři nejlepší jezdci německého kola mistrovství světa třídy MX3.

Závod se konal za teplého a jasného počasí a nebyla nouze o vzrušující bitvy o přední pozice. Carlos Campano získal další body k dobru v boji s Alexem Salvinim.

01

Holeshot první jízdy získal Milko Potisek z Francie. Hned na něj začal útočit Salvini, protože Campano měl hodně špatný start, byl až na 17. místě. Campano ale pokračoval rychle dopředu, již v pátém kole byl na třetím místě. Během toho Salvini havaroval a propadl se na páté místo. Potisek se tím pádem dostal co čela a jízdu bezpečně vyhrál. Campano skončil druhý a třetí místo vybojoval Salvini. Matevz Irt měl vynikající finiš, boj se Salvinim prohrál jen o několik málo centimetrů.

Druhá jízda byla opět hodně zajímavá. Potisek začal holeshotem. Salvini a Campano mu byli v patách. Když začal Ital se Španělem bojovat, Potisek ustoupil na třetí místo. Salvini a Campano si nedarovali ani metr, v cíli byl úspěšnější Campano, na druhém místě skončil Salvini. Třetí místo vybojoval Potisek před Irtem.

Carlos Campano zaznamenal důležité vítězství. Milko Potisek získal celkovou druhou příčku a podium doplnil Salvini. V průběžném pořadí vede Campano o 20 bodů před Salvinim. Na třetím místě je Matevz Irt, který si zvýšil náskok na čtvrtého Martina Žeravu. Top 5 uzavírá Milko Potisek.

Další závod MX3 FIM Mistrovství světa se bude konat 22. srpna ve Finsku (Vantaa).

02

1. Carlos Campano (Španělsko): „Celý víkend byl úspěšný, obzvláště, když jsem teď v čele s 20-ti bodovým náskokem. Po startu první jízdy jsem byl sedmnáctý a věděl jsem, že Salvini je v předu. když jsem se dozvěděl, že spadl, uklidnil jsem se. Ve druhé jízdě to bylo lepší, povedl se mi začátek a bojoval jsem s Alexem o vítězství. Náš boj byl čistý a myslím, že hodně zajímavý pro diváky. Před týdnem jsem byl nemocný, tak jsem měl trošku obavy ze svého zdravotního stavu."

2. Milko Potisek (Francie): „Jsem rád, že jsem zpět na podiu. Získal jsem holeshot v obou jízdách. V první jízdě jsem bojoval o vedení se Salvinim, poté co spadl jsem to měl už jednoduché. Ve druhé jsem je před sebe pustil a v klidu si dojel pro třetí místo. Tímto bych chtěl poděkovat otci za perfektně odvedenou práci na motorce."

3. Alex Salvini (Itálie): „Závod byl docela dobrý. Trať se mi líbila, loni jsem zde vyhrál. V první jízdě jsem si při pádu poškodil přední brzdu, na každém skoku mi pobržďovala. Měl jsem hodně práce, abych udržel třetí příčku. Ve druhé jízdě jsem dobře bojovali s Campanem, opět jsem byl blízko, ale Carlos byl lepší. Nyní ztrácím 20 bodů, je to hodně, ale možné je všechno. "

Výsledky:

První jízda: 1. Milko Potisek (FRA, Honda), 34:51.087; 2. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), +0:16.066; 3. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), +0:22.039; 4. Matevz Irt (SLO, Husqvarna), +0:22.110; 5. Martin Zerava (CZE, Honda), +0:34.536; 6. Frantisek Smola (CZE, Suzuki), +0:50.732; 7. Petr Michalec (CZE, Honda), +1:06.763; 8. Lukasz Lonka (POL, Honda), +1:10.337; 9. Marko Kovalainen (FIN, Yamaha), +1:19.111; 10. Dennis Schröter (GER, KTM), +1:25.984

Druhá jízda: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 37:02.929; 2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), +0:08.635; 3. Milko Potisek (FRA, Honda), +0:16.062; 4. Matevz Irt (SLO, Husqvarna), +0:21.639; 5. Angus Heidecke (GER, Kawasaki), +0:25.930; 6. Frantisek Smola (CZE, Suzuki), +1:01.319; 7. Petr Michalec (CZE, Honda), +1:12.434; 8. Marko Kovalainen (FIN, Yamaha), +1:18.292; 9. Dennis Schröter (GER, KTM), +1:21.470; 10. Enrico Jache (GER, Husqvarna), +1:30.775

Celkové výsledky: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 47 points; 2. Milko Potisek (FRA, Honda), 45 p.; 3. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), 42 p.; 4. Matevz Irt (SLO, Husqvarna), 36 p.; 5. Frantisek Smola (CZE, Suzuki), 30 p.; 6. Petr Michalec (CZE, Honda), 28 p.; 7. Martin Zerava (CZE, Honda), 26 p.; 8. Marko Kovalainen (FIN, Yamaha), 25 p.; 9. Dennis Schröter (GER, KTM), 23 p.; 10. Andreas Schmidinger (AUT, Honda), 18 p

Průběžné pořadí: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 443 points; 2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), 423 p.; 3. Matevz Irt (SLO, Husqvarna), 329 p.; 4. Martin Zerava (CZE, Honda), 317 p.; 5. Milko Potisek (FRA, Honda), 290 p.; 6. Victor Dario Arco (ARG, Yamaha), 222 p.; 7. Frantisek Smola (CZE, Suzuki), 208 p.; 8. Petr Michalec (CZE, Honda), 198 p.; 9. Gregory Wicht (SUI, Honda), 145 p.; 10. Christophe Martin (FRA, Husqvarna), 69 p