Den šestý - 90 km a závěrečný motocross

Tak Vás naposled zdravíme z kempu z Figueira da Foz. Šestý den nás probudil nezvykle brzy do chladného rána, vstávali jsme asi v 05.30 hod., protože start byl v opačném pořadí. Nejprve startovala C3 od nejhoršího výsledku, pak následovala C2 zase od nejhoršího výsledku a naposledy odjížděla C1. Po C1 odstartovala světová trofej a junioři. První časovka byla cca 1.00 hod a byla dost našponovaná, vedla z části v pískových pasážích 3/4 a 5. dne, potom nový "nerozhoupaný" písek a hodně prašné šotolinové cesty po lese. Pak do další časovky, která končila na motocrosse a jelo se po cestách mezi vinicemi a po asfaltu, byla volná, jela se cca 30 min, a tak se nějakých 20 min najíždělo, celý přejezd měřil cca 90 km. Pak jsme měli 15 minutový prefiniš na přípravu motocyklu a pak šup do UP. Z UP se poprvé vydala C3, ve které jsme měli zástupce Kuřta a dojel na krásném 7. místě a v cíli nebylo poznat, kdo to vlastně přijel, protože trať byla nakropená jak se patří, a tak i když bylo celých šest dní sucho a jen se prášilo, tak to Kuřtík domů veze špinavý jako sv.ňa. Poté startovala C2, která byla rozdělena na A,B,C. Já jsem staroval v nejhorší skupině C díky včerejšímu nedojetí. Dojel jsem na 6. místě. Jeník startoval hned po mě ve skupině B a dojel taky na pěkném 13. místě. V každé skupině startovalo kolem 30-ti pilotů. Pak se odjely rozjíždky trophy a junior a byla to velice pěkná podívaná.

No a pak jsme si stroje vyzvedli z UP, naložili, pokoukali na zbytek pole a hurá do depa na pořádné jídlo, které nám Leošek připravil. Byla výborná česneková polévka a nějaké těstoviny, opět se vše vydařilo.

A teď tu sedíme, bilancujeme a doufáme, že se Vám naše zprávy a snad i výkony líbily.

Všem sponzorům, příznivcům, rodinám, ale i všem ostatním, kteří nám drželi palce ještě jednou děkujeme.

Nějaký mexikánec v cíli povídal: "Uvidíme se za rok v Mexiku". Tak uvidíme.

A teď už nás čeká jenom dlouhá cesta domů a pak mazání lyží.