Martin Žerava šestý ve třetím závodě MX3 v La Rioja (Argentina) 2. května 2010

03.05.2010 21:13

Campano i po třech závodech na čele Mistrovství světa MX3

La Rioja (Argentina) 2. května 2010 - Španělský jezdce Carlos Campano si bude závod v La Rioja pamatovat hodně dlouho, zvítězil před 20 000 diváky. Alex Salvini skončil druhý a Matevz Irt třetí.

01

Celý víkend byl hodně zajímavý, jižní Amerika dala akci zvláštní nádech. Diváci a místní organizátoři měli svého hrdinu, kterým je Victor Dario Arco. Všichni jsou hrdí, že Arco zastupuje La Rioju v Evropě a letos soutěží v celém seriálu MS MX3. Jejich očekávání byla vysoká. Arco byl v euforii, když skončil čtvrtý.

Po startu první jízdy byli všichni diváci nadšení. Arco získal první holeshot ve své kariéře. Campano a Salvini byli ale rychlejší a Arco neodolal jejich útoku. Salvini si na čele vybudoval náskok a v první jízdě zvítězil před Campanem.

V posledních dvou kolech Arco ztratil třetí místo, když se před něj dostal Irt. Argentinec ale sebral všechny síly a v cíli nakonec skončil před Irtem na třetím místě.

Druhá jízda byla ještě napínavější. Campano a Salvini odstartovali v předu. Již od začátku se Salvini zkoušel dostat před Campana, ale Španěl byl tvrdý soupeř. Salvini se nevzdal a ve druhé části jízdy zaútočil znovu. Salvini a Campano předváděli skutečně pěknou podívanou pro diváky. Salvini ale udělal malou chybu a nechtěl už dál riskovat, takže ve druhé jízdě zvítězil Campano před Salvinim.

Arco nebyl ve druhé jízdě tak rychlý, jako v té první, ale i tak byl v kontaktu se špičkou. Skončil pátý. Start měl dobrý, ale Matevz Irt a Francouz Milko Potisek byli rychlejší, skončili na třetím a čtvrtém místě. Potisek řekl: „Jsem rád, že jsme tu mohl závodit. Prostředí je velmi pěkné a lidé jsou přátelští. Jezdím s podporou Honda Argentina, dali mi motorku pro tento závod. S výsledkem jsem spokojený."

Campano, vítěz druhé jízdy se stal i celkovým vítězem třetího závodu seriálu MS MX3. Alex Salvini skončil na druhém místě se stejným počtem bodů, takže na čelo ztrácí stále 6 bodů. Matevz Irt skončil třetí a totéž místo drží i v průběžném pořadí. Na Salvini ztrácí 21 bodů.

Dario Argo skončil čtvrtý a na stupně vítězů ztrácel pouhé dva body. Francouz  Milko Potisek byl pátý a Martin Žerava šestý.

1. CARLOS Campano (Španělsko): „S víkendem jsem velmi spokojený. Vyhrál jsem před tolika diváky a stále jsem v čele. V první jízdě jsem měl problém, ale udržel sem si třetí příčku. Druhá jízda byla mnohem složitější. Předvedli jsme se Salvinim pěknou bitvu. Chtěl bych poděkovat všem lidem tady v Argentině."

2. ALEX Salvini (Itálie): „Bylo to poprvé co jsme tu byl a jsem šťastný. V sobotu sem získal poleposition a věděl jsem, že sem připravený bojovat o top pozice. Můj první start byl rychlý, předjel sem Arca i Campana a zvítězil. Druhý start se mi nepovedl, také sem udělal chybu na jednom skoku, takže mi Campano odjel na více než 5 sekund. Na konci sem ještě tlačil, ale opět sem udělal chybu. Nechtěl sem už dál riskovat. Nedělní výsledek byl dobrý, ale pořád ztrácím 6. bodů na Campana."

3. Matevz IRT (Slovinsko): „Měl jsem dobrý pocit z trati. V první jízdě sem chyboval, ale v posledních třech kolech sem jel opravdu rychle a předjel sem Arca, ale pak už sem nemohl. Ve druhé jízdě se mi povedl start a v klidu sem dojel na třetím místě. Těším se na další závody a doufám, že se mi bude dále dařit. "

VÝSLEDKY:

1. závod Top Ten: 1. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), 0:00.000; 2. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), +0:00.000; 3. Victor Dario Arco (ARG, Yamaha), +0:00.000; 4. Matevz IRT (SLO, Husqvarna), +0:00.000; 5. Milko Potisek (FRA, Honda), +0:00.000; 6. Martin Zerava (CZE, Honda), +0:00.000; 7. Jose Gerardo Felipe (ARG, Kawasaki), +0:00.000; 8. Luis Correa (ARG, Kawasaki), +0:00.000; 9. Leonardo Quintanilla (CHL, Honda), +0:00.000; 10. Luciano Quintanilla (CHL, Honda), -1 kolo (s)

2. závod Top Ten: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 34:47.942; 2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), +0:09.046; 3. Matevz IRT (SLO, Husqvarna), +1:00.123; 4. Milko Potisek (FRA, Honda), +1:05.844; 5. Victor Dario Arco (ARG, Yamaha), +1:09.238; 6. Martin Zerava (CZE, Honda), +1:24.361; 7. Jose Gerardo Felipe (ARG, Kawasaki), +1:43.481; 8. Luis Correa (ARG, Kawasaki), -1 kolo (s); 9. Leonardo Quintanilla (CHL, Honda), -1 kolo (s); 10. Petr Michalec (CZE, Honda), -1 kolo (s)

Celkové pořadí: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 47 bodů; 2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), 47 s.; 3. Matevz IRT (SLO, Husqvarna), 38 s.; 4. Victor Dario Arco (ARG, Yamaha), 36 s.; 5. Milko Potisek (FRA, Honda), 34 s.; 6. Martin Zerava (CZE, Honda), 30 s.; 7. Jose Gerardo Felipe (ARG, Kawasaki), 28 s.; 8. Luis Correa (ARG, Kawasaki), 26 s.; 9. Leonardo Quintanilla (CHL, Honda), 24 s.; 10. Petr Michalec (CZE, Honda), 21 s.

Průběžné pořadí po třech závodech: 1. Carlos Campano Jiminez (ESP, Yamaha), 137 bodů; 2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna), 131 s.; 3. Matevz IRT (SLO, Husqvarna), 110 s.; 4. Martin Zerava (CZE, Honda), 87 s.; 5. Victor Dario Arco (ARG, Yamaha), 79 s.; 6. Milko Potisek (FRA, Honda), 59 s.; 7. Tommi Mäkinen (FIN, Honda), 55 s.; 8. Mickael Pichon (FRA, Honda), 50 s.; 9. Christophe Martin (FRA, Husqvarna), 40 s.; 10. Petr Michalec (CZE, Honda), 40 bodů