Supercross v San Franciscu - Výsledky + článek od

31.01.2010 13:10

V San Franciscu zvítězil Villopoto a Canard

01Úřadující mistr Monster Energy supercrossu James Stewart titul s největší pravděpodobností neobhájí kvůli zlomenému zápěstí. Proto se v pátek otevřely dveře pro nové uchazeče. Je to fakt, protože ani jeden ze závodníků v tomto závodě nikdy nevyhrál supercrossový šampionát. Na konci sezóny bude tedy korunován nový mistr.

V průběhu čtvrtého kola turné SX 2010 v San Franciscu nováček Dungey konečně chyboval. Jeho chyb využil znovu namotivovaný Ryan Villopoto a získal své první vítězství v této sezóně. Jezdec týmu San Manuel Yamaha Josh Hill skončil na druhém místě a přiblížil se k Dungeymu, Davi Millsaps byl třetí. Ryan Dungey získal čtvrté místo po velké havárii. Páty byl Andrew Short.

Hodně se bojovalo i ve třídě Lites západního pobřeží. Trey Canard vyhrál a ukončil nadvládu Jaka Weimera, ten skončil na druhém místě a Broc Tickle byl třetí.

Dalo by se říci, že jezdci byli natěšeni z nové šance v šampionátu už od začátku tréninků. V měřeném tréninku byl dlouho nejrychlejší Villopoto, ale nakonec se s nejrychlejším kvalifikačním kolem objevil Kevin Windham. V prvním kvalifikačním závodě Short odolával masivním útokům Dungeyho, který nakonec na skoku spadl. Ve druhé jízdě zvítězil Villopoto.

02Dungey získal holeshot hlavního závodu, ale Millsaps mu byl v patách, třetí jezdil Hill. Villopoto a Short měli špatný start, ale Villopoto se brzy přiblížil k Hillovi a začal útočit na třetí místo. Pak Millsaps chyboval a Hill s Villopotem se dostali před něj. Villopoto tlačil a doufal, že se přiblíží k Dungeymu, ale místo toho bojoval s Hillem a toho využil Dungey a začal se vzdalovat. V polovině závodu se konečně Villopoto dostal před Hilla a vydal se za Dungeym. Vypadalo to, že Dungey míří za svým dalším vítězstvím, ale v mžiku to bylo všechno jinak. Dungey měl v jedenáctém kole pád na cílovém skoku a než sebral motorku, dostal se před něj Villopoto, Hill a Millsaps. Hill tlačil na Villopota až do cíle, ale RV2 si své první letošní vítězství v pohlídal.

Hill se přiblížil Dungeymu na 11 bodů, Villopoto ztrácí 13 bodu na čelo.

03Ve třídě Lites bojoval Josh Hansen s Colem Seely o holeshot. Seely byl ten šťastnější a připsal si 1000 Dolarů. Následně se do čela probojoval Trey Canard, Weimer byl druhý, ten ale udělal chybu a Canard mu poodjel. To bylo rozhodující, Canard si připsal letošní první vítězství, Weimer skončil druhý a na třetím místě se umístil Wil Hahn.

AMA Supercross 450ccm: San Francisco